ОЦЕ ТАК СМIТТЯ

Сміття – це цінна сировина не лише для промисловості, але й для мистецтва!!!

Ми уже знаємо який важливий процес сортування сміття. Саме він дозволяє використовувати ще раз одержані після сортування матеріали  в процесі виробництва. Але багато з нас навіть не здогадуються, що відходи можуть використовуватись для створення шедеврів у мистецтві.

До вашої уваги я пропоную інформацію про найкращі та найяскравіші творіння зі сміття у всьому світі!!!



Шокуючі скульптури від Клер Морган.

Швидше за все, ви вже бачили незвичайні скульптури Клер Морган десь в Інтернеті.  Але якщо її творчість не осіла у Вашій пам'яті, пропоную Вам ознайомитися з декількома її роботами ще раз. Клер Морган , як і багато інші скульптори, використовує у своїй роботі такі поширені матеріали, як свинець, нейлон, акрил.  Але, крім цього, у неї є своя власна фішка, яка вирізняє її з натовпу колег.  Вона витрачає дуже багато часу на свої скульптури, роблячи їх з тисяч штук дрібних предметів: фрукти, листя, насіння кульбаби або плодові мушки - все йде в хід.  Для реалізації своєї чергової ідеї Клер Морган використовує різні дрібні матеріали.  Вона, навіть, включає у свої композиції мертвих тварин!  Ось така дивна але дуже креативна панночка.

У 2006 році, Клер Морган на замовлення Національного фонду в Ньюкаслі (Великобританія) створила незвичайну скульптуру.  Це була величезна яхта, зроблена з 5300 паперових корабликів орігамі, ретельно закріплених на волосіні.  Скульптура височіла над колектором місцевого водосховища, перед глядачем виникав образ примарного кораблика який пливе по хвилях.  Саме після цієї події, Клер Морган стала знаменитою.

Своїм незвичайним творчістю Клер Морган (Claire Morgan) зайвий раз переконує глядача в тому, що все навколо змінюється, а час швидкоплинний.  Створення твердотільних структур або форм з тисяч індивідуально встановлених елементів підкреслює ідею крихкості і слабкості, ілюзорності нашого світу. Її роботи - як стоп-кадр, де глядач бачить і рух і спокій одночасно, тому всі ці скульптури мають свою особливу энергію.  Життя і смерть завжди поруч у її роботах.

Ось декілька незвичайних скульптур від Клер Морган:










     
      Зак Фріман і його незвичайні портрети
Зак Фріман талановита людина однозначно.  Інакше художника, який малює настільки реалістичні портрети, і не назвеш.  Тим більше, коли фарбою для цих портретів є різне сміття - все, що попадеться під руку художника.  І дійсно, в чому кайф малювати пензлем та фарбами?  Це вчорашній день, це вже було, заїджена тема, затерта до дірок.  Тому незвичайний і нетрадиційний підхід до процесу живопису завжди цікавий і приваблює море уваги. 

З 1999 року Зак Фріман (Zak Freeman) почав збирати різний мотлох, який знаходив, буквально, під ногами, а потім приклеював його до дерев'яної підкладки для формування зображення, а саме, - портретів.  Це може бути офісна канцелярія - маркери, ручки, ножиці, різні ковпачки, обрізки картону, туби для вологих серветок, або викрутки, скріпки, кнопки від клавіатури, запчастини від конструкторів Лего, старі телефонні трубки і навіть факси!  Все йде в хід!  Його картини виходять досить великими, як правило, близько 28-35 дюймів по діагоналі.  Якщо дивитися на них зблизька, то складно щось побачити, це просто беззмістовний набір різних дрібних предметів.  Але якщо дивитися на ці картини здалека, то погляду спостерігача постають дуже вражаючі і реалістичні портрети. Причому реалістичність передається за рахунок створення об'ємності зображення.  Зак Фріман (Zak Freeman) робить свої зображення об'ємними за рахунок вмілої комбінації різних дрібних об'ємних предметів.  Це абсолютно унікальна і нова ідея в історії живопису.

 Дивіться самі, галерея робіт Зака ​​Фрімана:
                




                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             3D портрети з шурупів

Андрій Майерс незвичайний художник.  Полотном для нього служить шматок фанери, пензликом - шуруповерт, а фарбою - звичайні металеві шурупи.  Але при цьому, він створює дивно реалістичні портрети!  Вражаюче, чи не так? Андрій Майерс - більше скульптор, оскільки всі його твори мають обсяги, свій рельєф.  Закручуючи кожен з тисяч шурупів в стінку або шматок фанери на різну індивідуальну глибину, Майерс домагається створення 3D ефекту в своїх роботах, тому його твори виглядають як живі.  Це дуже помітно, якщо подивитися на них під різним кутом.

Народився в Німеччині і виріс в Іспанії, з моменту його дитинстві, Andrea Myers художньо вплинула на життя та європейської культури. У віці 20 років був прийнятий на навчання в

художній інститут Південної Каліфорнії (зараз відомий як Лагуна коледжу мистецтва та дизайну); без будь-яких попередніх художнього підготовки Майерс був прийнятий з природного таланту і його портфоліо робіт.

Багато з його робіт, як відомо на національному рівні, але це, мабуть, найбільш відомим за його Портрети 3D лози. Найцікавіше що Майерс не базується на програмне забезпечення під час буріння гвинти, але стежить його уяві.

Художник каже:

"Я вважаю, що це традиційні скульптура і всі мої гвинти на різних глибинах".

 Ось кілька робіт Андрія Майерса:   




     
    Незвичайні концептуальні скульптури Тома Фрідмана (Тom Friedman)

Багато художників присвятили себе створенню творів мистецтва з найпростіших матеріалів. Дотиком талановитої руки, за допомогою креативного мислення та проникливого погляду, а також геніальності, звичайна фарба, глина і предмети повсякденного використання, які опинилися в потрібний момент під рукою, отримують більш високе значення.

У роботах американського скульптора Тома Фрідмана (Тom Friedman) звичайний непотріб, скалки, залишки і шматки різних предметів і речей – зубна паста, зубочистки, спагетті, пластикові соломинки, аспірин, цукор стають невпізнанними, трансформуючись у екстраординарні скульптурні роботи. Серія оригінальних робіт Тома Фрідмана включає кулю з 1000 жувальних гумок, автопортрет, викладений з таблеток аспірину, символ зірки з вихідними від неї променями із 30 000 зубочисток, а також 4-футову фігуру людини з цукру-рафінада.Том Фрідман (Tom Friedman) американський концептуальний скульптор, відомий використанням звичайних матеріалів для створення хитромудрих, естетично-привабливих геометричних структур.

Фрідман народився в Сент-Луїсі, Міссурі, отримав ступінь бакалавра по графічній ілюстрації у Вашингтонському університеті в Сент-Луїсі, потім ступінь магістра по скульптурі в Університеті Іллінойсу, Чикаго. Виставки його робіт проходять в Нью-Йорку, Сан-Франциско, Лондоні, Римі, Женеві і Токіо. Перша індивідуальна виставка робіт скульптора Тома Фрідмана відбулася в 1991 році в Чикаго і Нью-Йорку. В той час коли багато художників намагаються досягти балансу між професійним умінням і концепцією, Фрідман з легкістю охоплює ці два поняття в своїй творчості, створюючи візуально інтригуючі і насичені твори мистецтва, з ув’язненою в них ідеєю.

У творчості Тома Фрідмана присутня ідея короткочасності і недовговічності. Дуже часто в світі мистецтва, ми чуємо про важливість міцного і якісного вихідного матеріалу у створенні творів мистецтва. Фотографи, скульптори, художники стараються, щоб їх творіння залишалося «живим» якомога довше. Але у випадку з Томом Фрідманом, його скульптурні роботи дуже часто несуть тимчасовий характер. Їх мета – заманити аудиторію в глибоке феноменологічне міркування про життя і мистецтво.    




                                    
Будинок зі скляних пляшок від пива створений Тіто Інхеньері (Tito Ingenieri) з Аргентини. 









Люстра з пластикових пляшок від Кетрін Харві (Katherine Harvey) встановлена в Галереї Сантьяго Келетреви в Торонто.
     
                                       












Така кількість безперечно талановитих авторів з усього світу закликає нас замислитися про майбутнє і пропонує свої моделі раціонального використання вторсировини. По суті ідея не просто гуманна, але й вигідна з економічної точки зору.

Кожен з нас може створити щось подібне, а можливо навіть краще!!!          

Немає коментарів:

Дописати коментар